Ifi Ude

Jest niezależną polską artystką muzyczną, autorką muzyki i tekstów, performerką i producentką. W swojej szerokiej twórczości sięga do nigeryjskich korzeni, łącząc je w intrygujący tygiel symboliki, znaczeń i wrażliwości.

W muzyce Ifi charakterystyczny jest trans, który przybliża ją do afrykańskich, plemiennych pieśni, a mocna elektronika i elektryczne instrumentarium – dopełniają bogate i oryginalne brzmienia.

Ifi Ude jest pionierką na niezależnym rynku muzycznym w Polsce. Jako członkini ANPM ( Aliasu NIezależnych Producentów Muzycznych) daje przykład zrównoważonej i etycznej współpracy w polskiej branży muzycznej.

Ifi Ude nominowana do Fryderyka w kategorii debiut roku, jest wyjątkową artystką w tej części Europy.

W 2014 roku niezależnie i dzięki wsparciu fanów wydała autorski album „IFI UDE” oraz napisała książkę dla dzieci „ZEBRA” ( wyd. Poławiacze Pereł). Współpracowała z teatrami na całym świecie: Teatr Pieśni Kozła ( Wrocław), Art Gene Festival ( Gruzja), Teatr Transatlantyk, Teatr Rozmaitości (Warszawa), Szkocki Teatr Narodowy ( Szkocja). Występowała na takich deskach jak Przystanek Woodstock, Open’er Festival, Fjúžn Festival (Slovakia), Etno Jazz Festival i Brave Festival.

W 2018 roku wraz z wokalistą Andrzejem Krzywym współprowadziła muzyczny program telewizyjny „Od Opola do Opola” ( TVP).

Tego samego roku podpisała kontrakt z londyńską wytwórnią Killing Moon i wydała z nią dwa single. Do jednego z nich został stworzony innowacyjny teledysk, który rejestrował malowanie murala w jednej z artystycznych dzielnic Londynu. Autorem murala był znany , londyński streetowy artysta – Jim Vision ( Marvel).

W 2019 roku Ifi współtworzyła spektakl „Dear Europe” dla Szkockiego Teatru Narodowego. Wystąpienie artystki zostało opisane przez The Guardian jako „potężne”. Obecnie artystka pracuje nad nową plytą i współpracuje z dwoma, polskimi teatrami.

„(…) explores links between Poland, Nigeria and Scotland before segueing into Ifi Ude’s powerful live rendition of Warszawo Ma.” (The Guardian, 31st March)

„It finishes with a remarkable live appearance by Nigerian/Polish singer Ifi Ude.” (Herald

Scotland, 31st March)

FILM:
2011: „Niania” ( serial TVN)
2012 – „Essencial Killing” reż. Jerzy Skolimowski 2014 – „11 minut” reż. Jerzy Skolimowski

TEATR:
2016 – „Crazy God” Teatr Pieśni Kozła
2017 – „California” Teatr Transatlantyk
2019 – „Dear Europe” National Scottish Theatre 2019 – „Staff Only” Teatr Rozmaitości

page1image51025152

CONTACT INFO:

kontakt@ifiude.com

www.ifiude.com

SPOTIFY:

https://open.spotify.com/artist/5zSuf2Vd2XFJdF3I4nADbJ?si=fQwDvkgSRq-p4xk_ewGGSQ YOUTUBE: https://www.youtube.com/results?search_query=ifi+ude
FACEBOOK: https://www.facebook.com/ifiude/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ifiude/

page2image51029760 page2image51031296 page2image51035904page2image51035712 page2image51034752 page2image51034560