Wojciech Medyński

Ur. w 1976 roku – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i impro. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową im. Leona Schillera w Łodzi (2000 r.).

Na dużym ekranie debiutował rolą Zbyszka w „6 dni strusia” Jarosława Żamojdy (2000). Grał w wielu popularnych serialach telewizyjnych : „Samo życie”, „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”, „Plebania” i innych. Wziął również udział w IX edycji „Tańca z gwiazdami” oraz III edycji „Jak oni śpiewają?”.

W teatrze debiutował na trzecim roku studiów w „Weselu” Czechowa w reż. Walerego Fokina w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, z którym był związany do 2005 roku. Grał tam m.in. Romea w „Romeo i Julii” Szekspira (2000), Vala Xaviera w „Orfeuszu w wężowej skórze” Tennessee Williamsa (2002). Był jednym z pomysłodawców spektaklu „Tango Operita – Szare Kwiaty” (2006) w Teatrze Syrena w Warszawie, gdzie zagrał Anioła Tanga. W 2009 roku wcielił się w postać Łukasza Niepołomskiego w adaptacji „Dziejów grzechu” Stefana Żeromskiego we wrocławskim Teatrze Muzycznym „Capitol”.

Od 2012 do 2015 grał w spektaklu „Single i remiksy” – błyskotliwej komedii o życiu wielkomiejskich singli i pracy w korporacji. Po ponad 300 zagranych spektaklach w kraju i za granicą, widzowie i recenzenci podkreślają komediowy talent i brawurową grę Medyńskiego.

Poczucie humoru, refleks i solidny warsztat aktorski to atuty, które Wojciech Medyński wykorzystuje w nowej formie teatralnej jaką jest IMPRO. Od 2010 roku współtworzy jedyną w Polsce, profesjonalną, aktorską grupę teatralną Ab Ovo Teatr Improv, która zajmuje się trudną sztuką improwizacji. Tu nie ma rozpisanych ról i sztywnego scenariusza – publiczność decyduje o przebiegu spektaklu, a aktorzy grają wszystko to, o co widzowie poproszą.